Polub nas na Facebooku

Aktualności

Koniec z wyścigiem szczurów, ale co w zamian?

Sutapa Das, źródło: sutapamonk.blogspot.com,

Świat, w którym żyjemy, jest owładnięty duchem rywalizacji. Studenci ostro rywalizują o najlepsze wyniki na egzaminach i lokaty na zakończenie studiów. Współpracownicy toczą między sobą nieustanną walkę o wejście na wyższe szczeble korporacyjnej drabiny. Ludzie uważnie obserwują sąsiadów i chcą im dorównać. Wierzcie lub nie, lecz nawet adepci życia duchowego konkurują między sobą o sławę i podziw zwykłych zjadaczy chleba.

Założyciel McDonaldsa zażartował kiedyś: „Gdyby któryś z moich konkurentów tonął, wsadziłbym mu do ust szlauch”. W świecie wymuszającym na człowieku pogoń za sukcesem, nie dziwi, że poziom stresu, niepokoju i depresji wzrasta w zatrważającym tempie. Presja na osiąganie wymiernych sukcesów jest ogromna.

Bhagawadgita oferuje wyjątkowy punkt widzenia – ideę pracy bez przywiązania, nazywaną karmajogą. Gita mówi, że nie jesteśmy jedynym autorem naszych sukcesów czy sprawcą porażek. Istnieją wyższe ogólnie obowiązujące prawa oraz czynniki będące poza naszą kontrolą, od których zależy nasze powodzenie lub jego brak. Dlatego odnosząc sukces nie można przypisywać sobie wszystkich zasług, a ponosząc porażkę, nie jest się jedynym winowajcą. Świadomość, iż sukces nie jest wyłącznie owocem naszych wysiłków, redukuje arogancję i samozadowolenie. Wiedząc zaś, że wina za porażkę nie leży tylko i wyłącznie po naszej stronie, uodparniamy się na uczucie zniechęcenia i unikamy użalania się nad sobą. Prawdziwy sukces, jak mówi Bhagawadgita, to nieustanny wysiłek czyniony z determinacją, oddaniem i wytrwałością. Dla adepta życia duchowego ważniejsza od końcowego rezultatu działania jest szczerość, motywacja i oddanie, z jakim realizuje wytknięty sobie cel.
Ktoś mógłby odnieść mylne wrażenie, że brak skupienia na realizacji celów i na wymiernych efektach włożonego w nią wysiłku prowadzi do letargu, lenistwa i zobojętnienia. Jednak prawdziwy karma-jogin umie zachować zdrową równowagę między materialną przedsiębiorczością a duchową stroną życia. Kiedy całą uwagę skupia się na działaniu, odsuwając od siebie myśli o sukcesie, porażce czy opinii innych, wtedy nasza wydajność w naturalny sposób wzrasta. Henry David Thoreau powiedział kiedyś: „to, co przed nami i co za nami, niewiele znaczy w porównaniu z tym, co nosimy w sobie. A kiedy dajemy to światu, wtedy zdarzają się cuda”.

Oceń tekst 1 2 3 4 5 6
Średnia ocena: 3/6 (309 głosów)

Komentarze Facebook

Komentarze do tekstu Koniec z wyścigiem szczurów, ale co w zamian?

Komentarzy: 2

Пополение баланса Авито (Avito) за 50% | Телеграмм @a1garant

Мое почтение, дорогие друзья!

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы – пишите, будем решать. Потратить можно на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

Аккаунты не Брут. Живут долго.

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: 50% от баланса на аккаунте.
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

Гарантия:

И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как – Постоплата!!! Вперед денег не просим…

Рады сотрудничеству!

Заливы на балансы Авито
________

как оплатить авито через кошелек
авито взять деньги под расписку
аккаунты для авито с переадресацией купить
два аккаунта на один телефон авито
авито балаково деньги

30.10.2017 | Dodał: Avito321123Har

Пополение баланса Авито (Avito) за 50% | Телеграмм @a1garant

Приветствую вас, дорогие друзья!

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы – пишите, будем решать. Потратить можно на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

Аккаунты не Брут. Живут долго.

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: 50% от баланса на аккаунте.
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

Гарантия:

И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как – Постоплата!!! Вперед денег не просим…

Рады сотрудничеству!

Заливы на балансы Авито
________

как восстановить аккаунт avito по номеру телефона
как отвязать номер от авито аккаунт
авито просит денег за разовое
продажа аккаунтов в вот на авито
кинули на авито можно ли вернуть деньги

31.10.2017 | Dodał: AvitoRu3Har

Dodaj komentarz