Polub nas na Facebooku

Aktualności

Poznanie tego, co ukryte za załoną iluzji

Poznanie (mati) jest czymś więcej niż intelektualnym zrozumieniem. Jest to widzenie następstw, jakie myśl, słowo i czyn przyniosą w przyszłości, zanim jeszcze myśl, słowo i czyn zaistniały. Mati to rozwój duchowej woli i intelektu dzięki łasce oświeconego mistrza (satguru). To przekazanie boskich energii przez nauczyciela uczniowi, budowanie przez tego ostatniego oczyszczonego intelektu i rozwijanie duchowej woli, dzięki duchowym praktykom poleconym przez nauczyciela (sadhana). Sadhanę zawsze praktykuje się pod kierunkiem nauczyciela, ponieważ wtedy przynosi ona efekty.

Poznanie na wyższym poziomie wiąże się z uaktywnieniem trzeciego oka, tzn. oglądem rzeczywistości z poziomu ćakry serca. Poznający dostrzega rzeczywistość ukrytą pod zasłoną maji. Taki wnikliwy akt poznania przekłada się na mądrość, która nie jest przetworzoną opinią innych osób, lecz wiedzą zdobytą w procesie pogłębionej obserwacji.

Zadedykowany uczeń, otwarty na duchowy trening, ściśle stosuje się do wskazówek nauczyciela. Dzięki nim wznosi swą świadomość na coraz wyższy poziom. W języku jogi znaczy to, że przemieszcza się jednym z czternastu kanałów (nadi) do coraz wyższych ośrodków energetycznych (ćakra). Uczeń, po dotarciu do anahata ćakry, może postąpić dwojako: albo kontynuować rozwój według metody swego satguru i wznosić się dalej do ćakr wiśuddha, adźńa i sahasrara, albo zostać własnym guru i wkroczyć na obszar astrologii, współczesnej nauki, psychologii, numerologii itp. Rozwijanie psychiki w tym kierunku wzmacnia fałszywe ego (anawa) i przez to staje się poważną przeszkodą dla rozwoju duchowego. Ego zaś jest pierwszą rzeczą, jaką adept duchowości musi porzucić, aby móc przyjąć satguru.

Przyjęcie nauczyciela jest równoznaczne z wypełnianiem jego poleceń z pełną wiarą i przekonaniem. To dlatego pisma tradycji podkreślają, by guru wybierać rozważnie. Kiedy zaś wybór zostaje dokonany, uczeń stara się wypełnić jego wskazówki z zaangażowaniem – lepiej niż by tego oczekiwał nauczyciel, a nawet lepiej niż uczeń spodziewałby się tego po sobie.

Nadnaturalne zdolności same w sobie nie szkodzą w rozwoju duchowym. Wolno je rozwijać po osiągnięciu Paraśiwy na etapie nirwikalpa samadhi. Również jednak wtedy rozwój ów ma miejsce pod kierunkiem guru.

Samodzielne praktykowanie astrologii, chiromancji, tarota, przepowiadania przyszłości, leczenia kryształami, itd. przyczynia się do wzmocnienia fałszywego ego (anawa, czyli świadomości „ja i moje” w odniesieniu do fizycznego ciała i umysłu). Wzmocnienie ego jest „prezentem” od wszystkich usługobiorców, którym się pomogło, którzy są pod wrażeniem nadprzyrodzonych zdolności „mistrza”.

Oceń tekst 1 2 3 4 5 6
Średnia ocena: 3/6 (79 głosów)

Komentarze Facebook

Komentarze do tekstu Poznanie tego, co ukryte za załoną iluzji

Komentarzy: 2

Manage Your Account LEARN MORE PREMIUM SEATING Learn more about premium seating options.

Masticating Juicers BioChef Atlas Whole Slow 250W 40 RPM LIFETIME Warranty
Tatco TCO28100 Dog Waste Station Rust Proof Powder Coated Aluminum Green
KitchenAid 5 Quart Artisan Stand Mixer White on White
Krome Dispense Rinser with Side Spray 7 by 24 Stainless Steel
HD 6 6 2 Din Car Stereo MP5 Player FM USB TF Bluetooth Radio+8G Free Map GPS +

No matter how much you try to make a Samsung phone like a Pixel, it will still always be built on TouchWiz.

Mazzer Timer Switch Assy Kit Mini Super Jolly Major Kony OEM Parts
Weston Manual Heavy Duty Meat Cuber Tenderizer 07 3101 W A Sturdy Aluminum Co
Cordless Circular Saw Baretool Gks18v li 18v Bosch Body Only

Australia-EnglishJapan-JapaneseNew Zealand-EnglishSingapore-EnglishIf your country is not shown then please click here to get more information on where and how to buy parts.

KRUPS KM720D50 Programmable Coffee Maker with Stainless Steel Housing 12 Cup
5 Cup Electric Tea Kettle Cuisinart PerfecTemp Stainless Steel Tea Infuser Timer

28.11.2017 | Dodał: WAsmwam

OEM Replacement Bosch Car Battery 12V 63Ah Type 027 610CCA 5 Years Wty Sealed
Mini Cooper R50 R53 R52 2001-2007 Banner Power Bull 50Ah Battery Replacement
Maserati Ghibli 1967-1973 Bosch S4 Battery 70Ah Electrical System Replace Part
096 Titanium Sealed Car Battery 12V 670A – fits many Alfa Audi Nissan Jeep
Fiat Fiorino 146 146 146 Uno 147 1982-2001 Bosch S3 Battery 77Ah Electrical Part
Alpine A310 1971-1984 Bosch S3 Battery 56Ah Electrical System Replacement Part
Talbot Solara 1980-1986 Banner Starting Bull 38Ah Battery Electrical Part
Peugeot 308 4A 4C 2009-2016 Banner Starting Bull 44Ah Electrical Battery Replace

05.12.2017 | Dodał: Keithallem

Dodaj komentarz