Polub nas na Facebooku

Aktualności

Doświadczenie bez reagowania

Ilustracja

Jeśli spojrzymy na przeszłość i przyszłość jak na ciąg snów, a jedyną rzeczą zaprzątającą nasz umysł będzie zastanowienie nad naszymi reakcjami na bieżące zdarzenia i nad teraźniejszością, wtedy zrozumiemy, że przeszłość jest sprawdzianem, a przyszłość wyzwaniem. Nie możemy zmienić przeszłości, możemy jednak zmienić naszą reakcję na przeszłość, a także zmienić przyszłość w każdej chwili, jeśli tylko zechcemy.

Więcej...

Komentarzy: 0

Stany wewnętrzne i zewnętrzne

Ilustracja

Wzniosły stan świadomości oznacza, że doświadczymy upadku. Wejście na szczyt zajmuje wiele czasu, upadek jest prawie pewien, więc cóż to wszystko warte? Powinniśmy wyrzucić z naszego mistycznego słownika słowa dobry/zły, wzniosły/upadły oraz wszelkie konotacje z nimi związane.

Więcej...

Komentarzy: 0

Ani złe, ani dobre

Ilustracja

Każde doświadczenie jest czymś dobrym, ponieważ nas kształtuje. Można je porównać do rzeźbiarza, który formuje kawałek gliny. W jego rękach z bezkształtnej masy wyłania się boska postać. To samo dotyczy życiowych doświadczeń. Nawet te, które uważamy za straszne i tragiczne, formują nas. Tak się dzieje tylko wtedy, gdy patrzymy na to z odpowiedniej perspektywy, gdy pamiętamy, że jesteśmy nieśmiertelną istotą.

Więcej...

Komentarzy: 0

Im mniej doświadczeń, tym wolniejsza przemiana

Ilustracja

Każde wcielenie jest dla duszy niezwykłym doświadczeniem.
Im więcej doświadczeń zbierzemy podczas jednego życia i będziemy mieć do nich pozytywne nastawienie, tym szybciej ewoluujemy.

Więcej...

Komentarzy: 0

Żadne oświadczenie nie jest złe

Ilustracja

Nawet te doświadczenia, które uważamy za straszne i tragiczne, formują nas. Tak się dzieje tylko wtedy, gdy patrzymy na to z odpowiedniej perspektywy, gdy pamiętamy, że jesteśmy nieśmiertelną istotą. Takie nastawienie, takie myśli muszą nam towarzyszyć na ścieżce wiodącej ku oświeceniu.

Więcej...

Komentarzy: 0

Spojrzenie na życiowe doświadczenia

Ilustracja

Każde wcielenie jest dla duszy niezwykłym doświadczeniem.
Im więcej doświadczeń zbierzemy podczas jednego życia i będziemy mieć do nich pozytywne nastawienie, tym szybciej ewoluujemy. Im mniej doświadczeń, tym wolniejsza przemiana. Wiedza, jak traktować każde przeżywane doświadczenie, pochodzi z duszy. To nasza nadświadoma jaźń.

Więcej...

Komentarzy: 0

Ciało duszy

Ilustracja

Maja, którą tak bardzo pragniemy zrozumieć, spowija szczelnie naszą duszę, mieszając myśli i słowa. Dopiero uwolnienie się od niej oczyszcza naszą wiedzę. Wiedza owa, przemieniona w szczęście zwane Śiwanandą, rozpościera nad nami parasol ochronny.

Więcej...

Komentarzy: 0

Wpisów na stronie: