Polub nas na Facebooku

Aktualności

DLACZEGO KUCHNIA AJURWEDYJSKA NIE ZALECA SPOŻYWANIA CZOSNKU I CEBULI?

Deepanshu Soni, 27 sierpnia 2015 roku]

Cebulę i czosnek zalicza się do rodziny cebulowych wraz z porami i szczypiorkiem. Ajurweda, klasyczna medycyna Indii, dzieli pokarmy na trzy kategorie – pod wpływem cechy (guny) dobroci (sattwa), pasji (radźas) oraz ignorancji (tamas). Cebula i czosnek oraz pozostałe rośliny cebulowe należą w tej klasyfikacji do kategorii radżas i tamas, co oznacza, że potęgują one cechę pasji i ignorancji.

No garlic and onion

No garlic and onion

Ci, którzy pragną przestrzegać zasad czystej kuchni braminicznej używają w kuchni tylko produktów spożywczych z kategorii sattwa. Wśród nich są świeże owoce, warzywa i zioła, produkty mleczne, zboża, rośliny strączkowe etc. Wisznuici nie przygotowują potraw z produktów grupy radżas i tamas, ponieważ nie można ich ofiarować Bóstwu.

Nie używa się produktów w gunie pasji i ignorancji, ponieważ zakłócają one proces medytacji i modlitwy. „Czosnek i cebula są zabronione dla joginów, ponieważ zakorzeniają ich świadomość mocniej w ciele”, twierdzi znany autorytet w dziedzinie Ajurwedy – doktor Robert E. Svoboda.

Niektóre działy medycyny zachodniej przypisują roślinom cebulowym korzyści zdrowotne. Czosnek uważa się – przynajmniej w kręgach medycyny alopatycznej – za naturalny antybiotyk. W ostatnich latach prowadzono badania kliniczne nad działaniem warzyw cebulowych na układ krążenia, ale mechanizmy tego oddziaływania nie są jeszcze dobrze poznane.

Niemniej jednak nadal można powiedzieć wiele negatywnych rzeczy na temat czosnku i cebuli. Nie wszyscy wiedzą, że surowy czosnek może przenosić szkodliwe (potencjalnie śmiertelne) bakterie jadu kiełbasianego. Być może właśnie dlatego rzymski poeta Horacy napisał o czosnku, że jest „bardziej szkodliwy niż cykuta”.

no onion and no garlic

Należy wyraźnie podkreślić, że adepci życia duchowego unikają cebuli i czosnku, ponieważ działają one pobudzająco na centralny układ nerwowy i mogą utrudniać dotrzymanie ślubów celibatu. Czosnek to naturalny afrodyzjak. Według Ajurwedy działa jak lek w przypadkach utraty mocy seksualnej z jakiejkolwiek przyczyny, osłabienia popędu płciowego, chwilowej impotencji wywołanej nadmierną aktywnością seksualną, wyczerpania nerwowego powodowanego wyczerpującymi nawykami seksualnymi. Szczególnie przydatny jest w przypadku starszych mężczyzn przezywających napięcie nerwowe z powodu malejącej potencji.

Taoiści już tysiące lat temu twierdzili, że rośliny cebulowe są szkodliwe dla ludzi zdrowych. W swoich pismach mędrzec Tsang-Tsze opisał je jako „pięć warzyw o pięciu aromatach”, z których każdy ma szkodliwy wpływ na jeden z pięciu narządów: wątrobę, śledzionę, płuca, nerki i serce. I tak według niego cebula jest szkodliwa dla płuc, czosnek – dla serca, pory – dla śledziony, szczypiorek – dla wątroby, dymka – dla nerek. Tsang-Tsze pisał, że te ostre warzywa zawierają pięć różnych rodzajów enzymów, które powodują „brzydki oddech, brzydki zapach potu, wydalanie cuchnących gazów wywołanych nadmiernym ruchem jelit, prowadzą do rozwiązłości, wzrostu niepokoju i agresji”, zwłaszcza, gdy spożywa się je na surowo.

Podobnie opisuje to Ajurweda. „Prócz cuchnącego oddechu i nieprzyjemnego zapachu ciała, te rośliny [cebulowe] wywołują pobudzenie, niepokój, zdenerwowanie i agresję. Są zatem szkodliwe fizycznie, emocjonalnie, umysłowo i duchowo”.

W latach 80. XX wieku, prowadząc badania nad działaniem ludzkiego mózgu, doktor Robert [Bob] C. Beck stwierdził, że czosnek ma szkodliwy wpływ na mózg. Okazało się, że zawiera toksyczną dla ludzi substancję – hydroksysulfon – którego jony mogą przenikać przez barierę krew-mózg i są trujące dla komórek mózgowych.

Według doktora Becka już w latach 50. ubiegłego stulecia było wiadomo, że czosnek skraca dwa do trzech razy czas reakcji u pilotów biorących udział w lotach próbnych. To dlatego, że substancje zawarte w czosnku wpływają na desynchronizację fal mózgowych. „Lekarz specjalizujący się w medycynie lotniczej przypominał nam co miesiąc: Nie tykajcie czosnku na siedemdziesiąt dwie godziny przed wylotem, ponieważ spowolnicie swój czas reakcji. Pod wpływem nawet niewielkiej ilości czosnku działacie dwa, a nawet trzy razy wolniej”.

Z tego samego powodu czosnek i całą rodzinę cebulowatych uważa się za rośliny szkodliwe dla psów.

Oceń tekst 1 2 3 4 5 6
Średnia ocena: 3/6 (258 głosów)

Dodaj tekst do ulubionych

Komentarze Facebook

Komentarze do tekstu DLACZEGO KUCHNIA AJURWEDYJSKA NIE ZALECA SPOŻYWANIA CZOSNKU I CEBULI?

Komentarzy: 2

To łagodzi napięcia w stosunkach między mężczyzną a kobietą. To sprzyja rozwojowi hormonu szczęścia. To daje partnerom wielką przyjemność. Poprawia nastrój i łagodzi depresję. To pozwala na relaks i zrzucić nagromadzoną energię. Kapsułki na potencję Erogan mogą mieć rzeczywisty cud gwarantują super-jakości seksu, a mężczyźni nie trzeba, aby ten wysiłek. On będzie obracać się sama, a akt seksualny zostanie zapamiętany przez swojego partnera na całe życie. Korzyści Erogan Rozwód “/> Poprawia potencję w 99% przypadków. Ze skutkiem natychmiastowym, ale efekt nie przechodzi w ciągu kilku minut lub godzin i trwa długo. W kilku razy zwiększa czas trwania stosunku. To poprawia jakość seksu, który obecnie staje się niezwykły, bardziej zabawne i interesujące. Poprawia jakość orgazmów. Brak przeciwwskazań i skutków ubocznych. Różni się on od wszystkich innych sposobów jej skutecznego działania i przystępnej cenie. Trudno nie doceniać, gdy pojazd jest tak korzystna dla męskiej potencji. produkt dostępny teraz na naszej stronie Zakonu. Po co marnować czas, kiedy można zacząć traktować problemy dzisiaj? O komponentów o składzie Erogan powinien mówić bardziej szczegółowo. Tutaj można znaleźć elementy, które wydają się nie do końca zgodne ze sobą. Jednakże, jest to błędne informacje składników leku, ponieważ każdy element idealnie mieści się w ogólnym zakresie korzystnych naturalnych składników i witamin. Muira Puama. Składnik ten jest bardzo ważny do leczenia impotencji, jest oryginalny afrodyzjak, co powoduje trwałe erekcji i zwiększa siłę działania. Chaber wyodrębnić kolyuchegolovogo. Poprawia jakość spermy, sprawia, że ​​jest to możliwe, aby utrzymać kilka aktów seksualnych, wspomaga szybszy powrót do zdrowia po wytrysku. Wszystko to pozwala nam mieć seks na tyle długo, i na najwyższym poziomie. wyciąg z korzenia żeń-szenia. Zwiększa libido, ma uspokajający wpływ na układ nerwowy, poprawia potencję. L-arginina. Zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych prącia, co zapewnia silne erekcji w wyniku pobudzenia seksualnego. Składnik ten ma pozytywny wpływ na czas trwania stosunku. Wyciąg z kory sosny. Ma działanie uspokajające, łagodzi zmęczenie, obniżenie nastroju i daje nowe uprawnienia do prowadzenia jakościowej stosunek seksualny. Warto zauważyć, że Wszystkie te składniki są nie tylko u ludzi. Innymi słowy, człowiek zwiększa skuteczności, zwiększony popęd seksualny, który jest przesyłany do swojego partnera.

03.01.2017 | Dodał: Arthurkah

Witam! Mam na imie Grazyna i od dawna mam problem z nadwaga. Kiedy po raz pierwszy uslyszalam o srodku na odchudzanie “Fito Spray”, potraktowalam go ze sceptycyzmem. Nigdy nie wierzylam w takie preparaty na odchudzanie. Zawsze myslalem, ze sa one glupstwem oraz strata pieniedzy. Ale przyjaciolki zaczeli zbyt duzo go chwalic, a ja sie poddalam. Kupilam, aby sprobowac, ale nie mialam zadnych szczegolnych oczekiwan.
Okazalo sie, ze ten spray – prawdziwy cud. Apetyt jakby opuscil mnie — moge zjesc tylko jedna trzecia tego, co jest przygotowywane, i tego wystarczy. Uczucie, jakbym zjadla zbyt wiele, a nastepnie dlugo nie chce nic jesc. Nawiasem mowiac, pomyslalam i postanowilam siedziec na bardzo scislej diecie. A dlaczego nie? Nadal nie bardzo chce jesc. Chce schudnac niezauwazone dla organizmu.

Fito Spray prawdziwa opinia

05.03.2017 | Dodał: DavidVam

Dodaj komentarz