Aktualności

Lekcja 14: Przebłysk intuicji. Lekcja 15: Znajdźcie rdzeń swojego "ja".

Lekcja 14
Przebłysk intuicji

Kiedy mistyk chce zrozumieć swoje doświadczenia, nie zadaje emocjonalnych pytań typu: „Dlaczego to przytrafiło się właśnie mnie? Czym sobie na to zasłużyłem? Jaką naukę wyciągnąć z tego doświadczenia? Chcę znać powód, bo tylko wtedy będę mógł iść dalej”. W ten sposób zamknąłby się w intelektualnym kręgu własnego umysłu. Mistyk traktuje doświadczenia z pełną świadomością wieczności chwili, jako nawiedzający go rozbłysk intuicji.

Mistyk czeka na takie przebłyski intuicji i umie je powiązać w jedną całość. Lecz nie pozwala swojej świadomości zagłębiać się w zakamarki intelektualnego umysłu i nie trwoni czasu na analizę każdego zdarzenia i na próbach usprawiedliwienia każdej reakcji. Dlaczego? Ponieważ dusza, nadświadomy umysł, nie działa w ten sposób.

Lekcja 15
Znajdźcie rdzeń swojego „ja”

Nadświadomy umysł i dusza są tu od dawna. To wasze nieśmiertelne ciało widziało już wiele wcieleń, przed jego oczyma przewinęło się wiele doświadczeń. Niektóre nie wymagają objaśnień, inne wręcz przeciwnie, ponieważ nadświadomość musi pomóc intelektualnej sferze umysłu je zrozumieć i dać siłę do zmierzenia się z przyszłymi doświadczeniami. Nie analizujcie drobiazgowo każdej reakcji, nie próbujcie przygotowywać zestawu swoich wzorców zachowań w odpowiedzi na przyszłe zdarzenia, ponieważ życie jest ciągiem doświadczeń. I każde z nich jest bezcenne.

Skupcie się na centrum siebie. Znajdźcie to miejsce w sobie, które pozostaje niezmienne we wszystkich wcieleniach; owo uczucie, które towarzyszy wam od najwcześniejszego dzieciństwa do dziś. Znajdźcie je! Odnajdźcie tę wibrację, a odnajdziecie wibrację duszy, którą identyfikowaliście z intelektualną czy instynktowną sferą swojego umysłu. Zacznijcie budować właśnie na tym. Pracujcie nad tym. Powiedzcie sobie, że jest w was coś, co nigdy się nie zmienia bez względu na wszystko.

Pomagajcie sobie następującą analogią: ból stopy nie oznacza bólu głowy, ból brzucha nie oznacza bólu ręki. Na tej samej zasadzie nawet gdy odczuwacie emocjonalne rozchwianie, gdy cierpicie, jest w was sfera spokoju, wyciszenia, uwagi, jednocześnie tętniąca energią i życiem, będąca uważnym obserwatorem. To właśnie jest ciało waszej duszy. Dotarcie do tej niezmiennej cząstki, waszej wewnętrznej kotwicy zaowocuje zrozumieniem waszej tożsamości. Za każdym razem, gdy rozszyfrowujecie emocjonalne i intelektualne wzorce kolejnego doświadczenia, pokonujecie kolejny próg i przechodzicie z klasy do klasy w szkole życia, krocząc drogą ku coraz pełniejszemu i wspanialszemu doświadczaniu obecnego wcielenia. Chcąc żyć życiem całkowicie pozbawionym doświadczeń, ponieważ ich nie lubicie – przyniosły wam wiele przykrości i były źródłem przygnębienia – nie możecie być na tej planecie. Życie na tej planecie nie może obyć się bez doświadczeń. Wasza jaźń, wasze prawdziwe „ja” jest ich obserwatorem, podczas gdy sfera emocji, intelektu i instynktu waszego umysłu jest w nie zaangażowana.

Oceń tekst 1 2 3 4 5 6
Średnia ocena: 6/6 (4 głosów)

Dodaj tekst do ulubionych

Komentarze do tekstu Lekcja 14: Przebłysk intuicji. Lekcja 15: Znajdźcie rdzeń swojego "ja".

Komentarzy: 0

Dodaj komentarz