Polub nas na Facebooku

Aktualności

Nie szukaj przygód nawet w myślach

Śiwaja Subramunija Swami

Osoby, które mają za sobą trening brahmaćarji, nie wstępują w związek małżeński, aby zrealizować swe seksualne fantazje. Dla nich małżeństwo jest trwałą emocjonalną i fizyczną relacją, w której nie ma miejsca dla osób trzecich. Dlatego nie spoufalają się z innymi kobietami i mężczyznami, nie szukają przygód, nie oglądają pornografii, nie opowiadają nieprzyzwoitych kawałów. Tym sposobem zachowują seksualną czystość. Nakaz brahamaćarji współgra z nakazem „nie kradnij” (asteja).

Nie należy kraść czy uwodzić cudzego partnera nawet w myślach, ponieważ stworzony w ten sposób impuls jest bardzo trudny do opanowania.

W naszych czasach, w których rozwiązłość stała się stylem życia, zrozumienie wagi seksualnej czystość daje małżonkom niezwykłą siłę. Po odchowaniu dzieci, kiedy we wczesnej starości pożądanie naturalnie słabnie, z przekonaniem i determinacją poświęcają się życiu duchowemu. Mogą tak postąpić, ponieważ wzmocnili się dzięki unikaniu wspomnianych powyżej ośmiu stopni pożycia seksualnego. Zasady te są przeznaczone dla ludzi poważnie zainteresowanych duchowością. Tzn. takich, dla których nadrzędnym celem jest poznanie prawdziwego obrazu rzeczywistości. Muszą oni mocno wierzyć w możliwość duchowego oświecenia i istnienie wyższych sił. Bez tej wiary zachowanie czystości seksualnej jest prawie niemożliwe.

Oceń tekst 1 2 3 4 5 6
Średnia ocena: 3/6 (240 głosów)

Dodaj tekst do ulubionych

Komentarze Facebook

Komentarze do tekstu Nie szukaj przygód nawet w myślach

Komentarzy: 0

Dodaj komentarz