Polub nas na Facebooku

Aktualności

Zastrzyk energii

Meble, ściany, drzwi absorbują ludzką aurę każdej osoby, która przebywa w domu. Należy regularnie czyścić te pozostałości, aby nie oddziaływała na nas świadomość innych osób. Przebywanie w czystym pomieszczeniu potrafi dać nam zastrzyk energii, natomiast przebywanie w brudnym pozbawić ochoty na cokolwiek.

W naszych czasach, gdy rodzice zwykle pracują na zewnątrz, dom stał się miejscem, w którym tylko jemy i śpimy. Jeśli jednak dbamy o niego, utrzymujemy go w czystości fizycznej i astralnej, wtedy zachęca do przebywania i nie odpycha pustką. Dom utrzymany w czystości, w którym mieszkańcy spotykają się regularnie na posiłkach i religijnych ceremoniach, w którym panuje atmosfera szacunku i miłości, staje się rezydencją bogów.

Za Pokharą

Należy dopilnować, aby rytuały, które towarzyszą ważnym momentom w życiu człowieka (sanskary) odbywały się w czystym miejscu. Po pogrzebie (antjeszti) konieczne jest przywrócenie czystości domowi. Po narodzinach i śmierci obowiązuje trzydziestodniowe moratorium na odwiedzanie świątyni. Stosowanie się do takich ograniczeń pomaga w opanowaniu swych pragnień i utrzymaniu czystości ciała, umysłu i mowy oraz dobrych relacji z bliskimi.

Czystość i nieczystość uwidaczniają się w aurze człowieka. Czystość, będąca następstwem opanowania ciała i umysłu dzięki przestrzeganiu jama i nijama, przejawia się w promiennej aurze. To promienie duszy nadają jaskrawych odcieni nastrojom i emocjom człowieka. Natomiast ludzie nieczyści emitują czarną aurę. Jest to czerń z niższych światów, ze strefy mroku – tala ćakr znajdujących się poniżej muladhary.

Oceń tekst 1 2 3 4 5 6
Średnia ocena: 3/6 (53 głosów)

Dodaj tekst do ulubionych

Komentarze Facebook

Komentarze do tekstu Zastrzyk energii

Komentarzy: 0

Dodaj komentarz