Polub nas na Facebooku

Encyklopedia

Księgi o pismach Tradycji

„Kto odrzuca naukę pism i postępuje wedle swych upodobań, ten nigdy nie dostąpi ani doskonałości, ani szczęścia, ani najwyższego przeznaczenia. Dlatego niech słowa pism będą dla ciebie wyrocznią, gdy wątpisz, co należy czynić, a czego nie. Poznawszy ich wykładnię, spełnij swój obowiązek”.
Bhagawadgita, 16.23-24

„Jak złoto uwalnia się od nieczystości i nabiera blasku dzięki żarowi ognia, tak umysł żywej istoty, oczyszczony z brudu swych czynów i pragnień dzięki miłości do mnie, zyskuje mą transcendentną naturę. Umysł oczyszczony dzięki słuchaniu i wypowiadaniu świętych hymnów na mą chwałę”.
Bhagawata Purana, 11.14.25

„Kto wielbi lingę, świadom, iż od niej wszystko się zaczęło, tego źródła świadomości, substancji wszechświata, ten jest mi bliższy niż ktokolwiek inny”.
Śiwa Purana, 1.18.159

„Z pomocą ogrodników Umysłu i Miłości, skubiąc kwiat Stałej Kontemplacji, ofiarowując wodę Szczęścia Duszy, czcij Pana świętym ślubem milczenia!”
Lalla

„Kto położy kres memu cierpieniu? Kto na swe barki położy moje brzemię? Jego imię przeniesie mnie przez ocean tego świata. Łaskawi śpieszą, by pomóc strapionym. Pośpiesz więc do mnie, o Narajano, biednego i strapionego. Nie bacz na me niedostatki i wady. Tukaram błaga o Twą łaskę!”
Tukaram